top of page

מיכל ח., 35, תל-אביב

Heading 2

במסגרת הרצון שלי לערוך כמה שינויים בחיי גם במישור המקצועי וגם במישור האישי החלטתי להתחיל להתאמן ולהזיז את הגוף אחרי שנים שלא עשייתי פעילות גופנית רצינית.  כשעלה הרעיוןשל להתחיל במקביל גם דיאטה, קצת חששתי, גם בגלל שהמחיר היה קצת כבד עליי, וגם בגלל שחששתי להכניס את עצמי למשטר דיאטה, כזה שידכא אותי וישבית לי את שמחת החיים.

אף פעם לא הייתי שמנה, ההיפך הוא הנכון.  תמיד הייתי רזה, ונראיתי טוב וכמובן שאחרי שנים של שאננות, גנים טובים וחוסר תשומת לב למה שאני אוכלת, לפתע הגוף השתנה והתוצאה ניכרה עליי.  מעולם לא השלמתי עם המראה ה"חדש" שלי.  בארבע שנות לימודיי באוניברסיטה העליתי 10 קילו למשקל וגופי השתנה מאוד. אחרי שנים של רזון פתאום נאלצתי לקנות בגדים רחבים יותר ולהתמודד עם גוף שזר לי לגמרי.  ארוחות השחיתות הרבות במעונות לא הוסיפו בלשון המעטה. 

אחרי סיום לימודיי הפחתתי כמויות מזון וחזרתי  מעט לכושר, אך לא הצלחתי לחזור למימידים הטיבעיים שלי.  גם דיאטות בזק למיניהן שבהן התנסיתי לא הועילו ואף הזיקו לי יותר.  זכורה לי במיוחד דיאטת הצום שגזרתי על עצמי לפני יום חתונתי.  נכון, אמנם ירדתי 2 קילו, אבל ניראיתי חולה וכחושה וכמובן שהעליתי הכל בריבית דריבית ומוקדם מכפי שציפיתי.  הייתי מביטה על תמונות שלי מכל מיני אירועים חברתיים ומתביישת שאפשרתי לעצמי למצב הזה מלכתחילה. 

אחרי צפייה ביותר מידיי תמונות, הדרך לקרן היתה קצרה מסתבר וכניראה שההכל עניין שלהחלטות בחיים.  אחרי פגישת ההיכרות עם קרן החלטתי להירשם לסדרת ייעוצים ויהי מה!  באותו רגע, לא הייתי מלאה בציפיות וחלומות על רזון וחששתי מהמילה "דיאטה" וכל מה שמשתמע ממנה, וטענתי ש"לא לאכול" אני יכולה גם לבד.  אבל רק בדיעבד הבנתי עד כמה טעיתי ובגדול!

את 12 המפגשים שעברו עליי עם קרן אפשר לסכם כחוויה מתקנת למושג "דיאטה".  

קרן לימדה אותי שאפשר גם להראות מצוין וגם להרגיש טוב, שניתן לאכול באמת הכול, אבל לא צריך להפריז.  בזכות הידע הרב שהיא הקנתה לי עברתי תהליך ירידה קליל וסימפטי.  אכלתי טוב, לא הרגשתי לרגע תחושת רעב או תסכול, לא ויתרתי על בית הקפה השבועי עם חברות בשישי ועל מסעדות מעת לעת.  למדתי לאכול כמה שהגוף צריך, למדתי את קבוצות המזון, את התחליפים השונים שבהם, את ערכם התזונתי ונהנתי מכל קשת המאכלים והמזונות.  יכולתי לבחור בעצמי אילו מאכלים בא לי לאכול, מה שאיפשר לי לא להיצמד לתפריט דיאטטי משעמם ולכ ג  ם לא נשברתי במהלך ההרזיה.

קרן עודדה אותי, החמיאה והתעניינה, והכול לווה בחיוך והבנה רבה.  אין ספק שזכיתי בטיפול של מקצוענית אמיתית.  

היום, סוף סוף ירדתי כבר 6 קילו וירדה לי משקולת כבדה מהגוף ומהנשמה.  המראה מחייכת אליי בכל פעם שאני מביטה בה.  אני מרגישה שחזרתי לעצמי אחרי כל כך הרבה שנים שבהם ויתרתי.  אני מודה לעצמי שלא הרמתי ידיים.

כמובן, שעל קרן אני לא מוותרת וכעת אני ממשיכה עם המפגשים בכדי לשמור על בקרה ואיזון כדי שכלהאושר הזה יישמר, מי ייתן, לכל החיים!

bottom of page