top of page

אפרת א., 26, תל אביב

Heading 2

אני ובן זוגי ישבנו יחד על צלע ההר והסתכלנו על הנוף כשלפתע הוא ירד על ברכיו והוציא טבעת. ישר הסכמתי. ישר גם התחלתי לחשוב על איך שאני נראית, בטטה, מטר חמישים וארבע, שוקלת בערך שבעים קילו (בזמנו לא באמת ידעתי כמה אני שוקלת, זה פשוט לא עניין אותי), אין סיכוי שאני נכנסת לשמלת כלה ונראית מהמם. אוקי חשבתי לעצמי, צריך להתחיל להזיז עניינים, יש לי בערך שנה, אני בטוח יכולה להוריד במשקל ולהראות מיליון דולר עד החתונה, קדימה אני מתחילה להתאמן, נפגשת עם דיאטנית ומתחילה להעיף את כל המשקל המיותר הזה ממני.

מצב זה הוביל אותי למקום בו חשבתי, שאני הולכת רק לרזות, אך בעצם הוא הוביל אותי לתהליך של שינוי אמיתי בחיים שלי.

טילפנתי לקבוע פגישה עם קרן הוד הדיאטנית. בהתחלה קצת חששתי, איך אני יכולה עכשיו להיפרד מהאהבה הכי גדולה שלי בחיים? האוכל ליווה אותי במשך עשרים וחמש שנים, הוא היה איתי בטוב וברע, כשמשעמם לי או שבא לי לחגוג, חלק בלתי נפרד ממני, חלק מהתשוקה שלי לחיים. זהו אני צריכה לוותר עליו, לא להסתכל אחורה ולאכול פתית כל היום. אוי, המחשבה הדרמטית הזו והמעט נוירוטית נבעה מבורות מוחלטת, שהיום אני חושבת עליה ומצקצקת לעצמי.

דפקתי בדלת. קרן המחויכת פתחה לי את הדלת " מה שלומך?" שאלה אותי כאילו היינו חברות הכי טובות מכיתה ב'. אני, בתור בן אדם אדיש למדי לסביבתו הייתי מופתעת ואף קצת חשדנית לעליזות שפרצה מהדיאטנית החדשה שלי, אבל זרמתי, הרגשתי שהיא באמת אוהבת את העבודה שלה אז בטוח היא תוביל אותי למקום טוב. צדקתי.

קרן התעניינה בחיי, שאלה אותי מלא שאלות, חלקן רלוונטיות לתזונה שלי, חלקן פחות, היא גרמה לי להרגיש שבאמת איכפת לה ממני. היא הדריכה אותי בצורה נפלאה, התאימה לי תפריט שמתאים לסדר יום הסטודנטיאלי שלי, בטחתי בה.

הדבר הכי חשוב שקרן לימדה אותי זה שאני לא צריכה לזרוק לאשפתות את היחסים שלי עם חברי הטוב ביותר, אוכל, אלא לנהל איתו מערכת יחסית במידה. אפשר להיפגש אבל לא להגזים, שלא ימאס לנו אחד מהשני.  קרן, בדרכה החיננית, הובילה אותי למצב בו אני חמש עשרה קילו פחות. עברתי איתה תהליך של מודעות עצמית באמצעות תזונה שהשפיעה על חיי בהיבטים שונים, היום אני יותר מקבלת את עצמי, יש לי הרבה יותר ביטחון, התבגרתי.

כל התהליך שעברתי עם קרן גרם לי להבין שהחתונה זה רק תירוץ, הטריגר שהייתי צריכה כדי לשנות את החיים שלי ולהרגיש נוח עם עצמי. אני אראה מיליון דולר בשמלת כלה אבל למי איכפת, אני נראית מיליון דולר עכשיו בג'ינס וטי שרט וגם אחרי החתונה אני אראה מעולה כי עכשיו יש לי את הכלים ואת הידע שיעזרו לי לשמור על המשקל ולשמור על ההרגשה הטובה שהגוף שלי נותן לי.

אנשים אומרים לי כל הזמן " וואו כמה רזית, את נראית מעולה, טוב זה בגלל שאת מתחתנת", אני לוקחת נשימה ארוכה ופשוט אומרת תודה, כי אני כבר מזמן הבנתי שהתהליך שהייתי צריכה לעבור היה תהליך של קבלה עצמית, התמדה, סבלנות ושינוי. תהליך של התבגרות. אז אם אנשים רוצים לחשוב שרזיתי רק בשביל החתונה, ואחרי זה אני אחזור להיות בטטה, שיחשבו.

קרן את נתת לי את הכלים, את הידע ואת התמיכה שהייתי צריכה כדי לעשות שינויי בחיים שלי, תודה.

 

אפרת 

bottom of page